Poliüretan Zemin Kaplama Sistemleri

Poliüretan kaplama, Poliüretan zemin kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan ,kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek,  koruyucu bir kaplamadır. Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda tercih edilir. İsteğe göre mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Dış mekanlar ve iç mekanlarda uygulanabilen bu kaplama güneş ışınlarına karşı, çatlama, kuruyarak aşınma gibi defermasyonlara karşi dayanıklıdır.

Poliüretan Kaplama: Malzemenin yekpare kaplanabilme özelliği sayesinde yüzeyi önceki zeminin cinsi ne olursa olsun (mermer, mozaik, beton vb.) kaldırmadan gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra tek parça halinde derzsiz bir şekilde kaplanabilir.

Sıvı Geçirmez: Kimyasal olarak kapalı gözenek bir malzeme olduğundan dolayı su izolasyonu sağlamaktadır. Su baskını gibi beklenmeyen tatsız sürprizlere karşsi alt katları korumak için mükemmel bir avantaj teşkil eder.  

Renk Seçeneği: Poliüretan sistemlerdeki koruyucu son kat boyalar müşterinin isteğine göre geniş bir yelpazeye sahip olan ral renklerinde üretilir.

Renk Değiştirebilme Özelliği: Herhangi bir dekorasyon değişikliğinde yeni dekora uygun bir renkle zemin rengi değiştirilebilir. Küçük bir maliyetle seçilen yeni renkteki son kat boya uygulaması, zemininize yeniden kaplanmış hissi verecektir. 

Kolay Temizlik ve Hijyen: Yekpare olması sebebi ile temizlik diğer derzli sistemlerden çok daha kolaydır. Aynı zamanda ahşap veya diğer derzli sistemlerdeki bakım maliyeti bu sistemde bulunmaz. Halıda karşilaşılan leke gibi problemlerin bu sistemde yeri yoktur.

Estetik ve Sıradışı Görünüm: Poliüretan zemin kaplamalarının bilinen diğer tüm klasik kaplama sistemlerinden farklı bir görüntüye sahip olduğu açıkça ortadır. Son yıllarda bir çok işletme ve mağazalar sıra dışı görünümü sebebi ile yine poliüretan kaplama sistemlerini tercih etmektedir.

Bu üstün özelliklerinin yanı sıra:
Aşınmaya karşı yüksek dayanım,esneklik ve kaymaz yüzeyler sağlar
Ultraviole ışınlara karşı dayanıklıdır
Çatlamaz, matlaşmaz, 90 C ve 30 C sıcaklıklara dayanabilir
Kaplandıktan sonra yerinden oynamaz
Yapıların içinde yada dışında kullanılabilir
Toz tutmayan bir kaplamadır
 

Uygulama:

Öncelikle kaplama yapılacak olan zeminin mevcut kaplama malzemesinin cinsine görezemin ön hazirlığı yapilir. Örnegin seramik gibi sirli yüzeylerde, aderansi sağlamak için yüzey freze makinesi ile tıraşlanır ya da yüzeyde lokal bozukluklar varsa poliüretan esaslı macunlarla tamiratları yapıldıktan sonra uygulamaya geçilir. Yüzey hazirlığıyapıldıktan sonra vakumlu süpürge ile temizlik yapılır ve P.U. astar malzeme rulo ile uygulanır. Kuruma gerçekleştikten sonra yine Poliüretan esasli self leveling kaplama malzemesi seviye ayarlı bir tarak yardımı ile tüm yüzeye tek parça halinde serilir. Malzemenin maksimum seviyede düzgün yayilmasi ve olasi hava kabarcıklarının alinmasi için kirpi rulo adi verilen bir rulo ile uygulamanin üzerinden geçilir. Bu işlem kaplama malzemesi donmadan önce mutlaka yapılmalıdır.. Kaplama malzemesinin de kurumasindan sonra, müşteri tarafından rengi tespit edilmiş olan son kat koruyucu boya iki ayri kat olarak uygulanşr. Kurumanşn tamamlanmasını takip eden gün zeminin mukavemet kazanmasi için beklenir ve bir ertesi gün kullanıma açılır. Tüm bu işlemler hızla gerçekleştirilir. Zeminin cinsine ve büyüklüğüne bağlı olarak 5 -10 gün içerisinde uygulama tamamlanır. Uygulamada kullanılan tüm ürünler firmamız tesislerinde üretilip uygulaması da profesyonel ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. 

NOT: Daha detaylı bilgi ve fiyat almak için firmamızı arayabilir veya iletişim formundan bize ulaşabilirisiniz,  ayrıca keşif  hizmetlerimiz ücretsizdir…

Poliüretan Zemin Kaplama Sistemleri